Ανθεκτικό GMP καθαρό δωμάτιο αντιβακτηριακό με σύστημα διασύνδεσης αντιστατικής επικάλυψης
| Ονομασία μάρκας: | Echo |
| Αριθμός μοντέλου: | Ηχώ |
| MOQ: | 1 Σετ |
| Τιμή: | Contact Us for Pricing |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 50+ σετ ανά μήνα |
Διαρκές καθαρό δωμάτιο GMP
,Αντιβακτηριακό GMP Καθαρό δωμάτιο
,Αντιβακτηριακό GMP δωμάτιο
Το σύστημα πάνελ καθαρού δωματίου που αλληλοσυνδέεται δημιουργεί έναν αεροστεγές, πλενόμενο φάκελο που ορίζει την καθαρή ζώνη. Διατίθεται σε πάχη 50mm και 60mm με πυρήνα πετροβάμβακα ή PU, κάθε πάνελ είναι κομμένο στο εργοστάσιο με την ακριβή σας διάταξη, με ανοίγματα θυρών, περάσματα και σφραγισμένα παράθυρα. Η εξαιρετικά ανθεκτική αντιστατική και αντιβακτηριδιακή επιφάνεια αντέχει το καθημερινό σκούπισμα VHP και IPA χωρίς υποβάθμιση. Ευθυγραμμισμένο με τις απαιτήσεις του παραρτήματος 1 της EU GMP για δυνατότητα καθαρισμού, αυτό το σύστημα εξαλείφει προεξοχές, εκτεθειμένους συνδετήρες και ενώσεις σιλικόνης που μπορούν να φιλοξενήσουν μόλυνση.
Οι επιφάνειες των τοίχων και της οροφής είναι η μεγαλύτερη επιφάνεια σε κάθε καθαρό δωμάτιο, ωστόσο συχνά αντιμετωπίζονται ως εκ των υστέρων. Οι μολυσμένες επιφάνειες ρίχνουν συνεχώς σωματίδια. ένας ανεπαρκώς σφραγισμένος σύνδεσμος μπορεί να καταστρέψει ολόκληρο το σύστημα συμπίεσης του καθαρού δωματίου. Τα τυπικά πάνελ σάντουιτς μπορεί να αποκολληθούν κάτω από επαναλαμβανόμενη ομίχλη H2O2 και φτηνές ρωγμές επικάλυψης PVC, μετατρέποντας σε μικροβιακή δεξαμενή. Εάν ο ποιοτικός έλεγχος εντοπίσει επιστρώσεις που ξεφλουδίζουν, σημεία σκουριάς σε κομμένες άκρες ή αστοχίες στεγανοποίησης καναλιού δαπέδου, θα λάβετε μια σημαντική παρατήρηση και πιθανή διακοπή λειτουργίας. Ο επιφανειακός φάκελος δεν πρέπει μόνο να φαίνεται καθαρός - πρέπει να είναι αποδεδειγμένα καθαρός και να αντέχει σε ένα τεκμηριωμένο ημερολόγιο κύκλου απολύμανσης.
Παρέχουμε ένα πλήρως ενσωματωμένο σύστημα φακέλων. Ο πυρήνας του πάνελ είναι πετροβάμβακας (Α1 πυρασφάλειας) ή PIR, με επιφάνεια από γαλβανισμένο εν θερμώ χάλυβα 0,5 mm επικαλυμμένη με αντιστατικό φινίρισμα πολυεστέρα 25 μικρών. Οι άκρες συμπλέκονται και σφραγίζονται από το εργοστάσιο με συνεξωθημένες φλάντζες PVC, σχηματίζοντας έναν χωνευτό σύνδεσμο που κρύβει το εργαλείο. Όλες οι γωνίες χρησιμοποιούν καλουπωμένους με έγχυση νάιλον καλύμματα R με ακτίνα 50 mm, εξαλείφοντας τις έντονες γωνίες 90° όπου συγκεντρώνεται η βρωμιά. Τα πάνελ οροφής μπορούν να περπατηθούν έως και 1,5 kN/m² σημειακού φορτίου και δέχονται ενσωματωμένα περιβλήματα HEPA με άκρες μαχαιριού σφράγισης γέλης. Αυτή η απρόσκοπτη ενσωμάτωση σημαίνει ότι δεν εφαρμόζετε ποτέ ένα σφαιρίδιο σιλικόνης επί τόπου.
| Παράμετρος | Προσδιορισμός |
|---|---|
| Πλάτος πίνακα | 900 mm, 1.000 mm, 1.170 mm (προσαρμοσμένο) |
| Υλικό πυρήνα | Πετρόβάμβακας (120kg/m³) ή αφρός PIR |
| Δέρμα από χάλυβα | 0,5mm GI, επίστρωση πολυεστέρα πολυουρεθάνης 25μm |
| Αξιολόγηση πυρκαγιάς | A2-s1,d0 (πετροβάμβακας) / B-s2,d0 (PIR) |
| Επιφανειακή αντίσταση | 1*106 έως 1*108 Ω (αντιστατικό) |
| Φορτίο οροφής | Σημειακό φορτίο >150 kg (βατή οροφή) |
| Αξεσουάρ | Πλυντήρια παράθυρα, pass-box, γρίλιες μεταφοράς αέρα |
| Κοινή Απόδοση | Σφράγιση χωρίς σιλικόνη, φλάντζα καθαρού δωματίου |
| Συμμόρφωση | EU GMP Παράρτημα 1, ISO 14644-4, FM 4880 |
- Αποστειρωμένα περιβλήματα κατασκευής βαθμού Α/Β
- Σουίτες ζύγισης θετικής πίεσης
- Δωμάτια περιορισμού αρνητικής πίεσης (χειρισμός API)
- Ελεγχόμενη αποθήκευση περιβάλλοντος (25°C/60%RH)
- Μονάδες επέκτασης καθαρού δωματίου OEM
- Σουίτες επεξεργασίας B/C κυττάρων και γονιδιακής θεραπείας
Κάθε πίνακας χρησιμοποιεί μια κρυφή διπλή έκκεντρη κλειδαριά. ένα εξάγωνο κλειδί περιστρέφει το έκκεντρο, τραβώντας τα πάνελ μεταξύ τους με ακρίβεια 0,5 mm. Η ενσωματωμένη φλάντζα συμπιέζεται ομοιόμορφα για να επιτευχθεί στεγανότητα 0,01 μm. Διασταύρωση τοίχου-δαπέδου: ένα κανάλι βάσης σε σχήμα U είναι αγκυρωμένο στο εποξειδικό δάπεδο. το πάνελ κάθεται μέσα και καλύπτεται με ένα κουμπωτό προφίλ όρμου. Το πλέγμα οροφής αναρτάται από την πλάκα και τα περιβλήματα HEPA με σφράγιση γέλης προσαρμόζονται σε πάνελ οροφής. Αυτή η σχεδίαση οροφής χωρίς εργαλεία επιτρέπει την αντικατάσταση του φίλτρου από πάνω χωρίς να μπείτε στο καθαρό δωμάτιο.
Καθορίστε πρώτα την απαιτούμενη βαθμολογία πυρκαγιάς: πετροβάμβακας για A2, PIR για τον προϋπολογισμό αλλά B-s2. Επιλέξτε επίστρωση επιφάνειας με βάση την απολύμανση — Το VPHP απαιτεί πολυεστέρα και όχι PVC. Αξιολογήστε τη συχνότητα της πόρτας: οι διάδρομοι υψηλής κυκλοφορίας χρειάζονται συρόμενες πόρτες πλάτους 1.200 mm με αισθητήρες κίνησης. Επιβεβαιώστε το φορτίο οροφής εάν σκοπεύετε να επισκευάσετε τα φίλτρα HEPA από πάνω. Συνιστούμε μια δωρεάν έρευνα ιστότοπου. μετράμε την επιπεδότητα του δαπέδου και τις ανωμαλίες της πλάκας για να προσαρμόσουμε το στρίψιμο του καναλιού βάσης και να αποφύγουμε τα κενά κατά τη συναρμολόγηση.
Ε1: Μπορείτε να ταιριάξετε τα υπάρχοντα χρώματα πάνελ;
Α: Ναι, το πρότυπό μας είναι το λευκό καθαρό δωμάτιο, αλλά προσφέρουμε προσαρμοσμένα χρώματα RAL για την εξωτερική επιφάνεια των τοίχων. Η καθαρή πλευρά παραμένει πάντα καθαρό λευκό για ανακλαστικότητα.
Ε2: Πώς περνάτε τις υπηρεσίες μέσω των πινάκων;
Α: Προκατασκευασμένα πάνελ σέρβις με ενσωματωμένους αγωγούς και σφραγισμένες μπότες εισόδου καλωδίων. Δεν απαιτείται διάτρηση στο χώρο, προστατεύοντας την εγγύηση και τη δυνατότητα καθαρισμού.
Ε3: Είναι τα πάνελ επαναχρησιμοποιήσιμα;
Α: Απολύτως. Το μηχανικό σύστημα κλειδώματος επιτρέπει την πλήρη αποσυναρμολόγηση και επανεγκατάσταση σε νέα εγκατάσταση, ένα σημαντικό πλεονέκτημα βιωσιμότητας.
Ε4: Ποια είναι η διαδικασία συντήρησης;
Α: Σκουπίστε ρουτίνας χρησιμοποιώντας απολυμαντικό IPA 70% ή τεταρτοταγές αμμώνιο. Η επιφάνεια του πάνελ είναι εγγυημένη για 5 χρόνια ενάντια στο ξεφλούδισμα όταν χρησιμοποιείται σύμφωνα με τον πίνακα συμβατότητας των χημικών καθαριστικών μας.