Σύστημα αέρα ντους από ανοξείδωτο χάλυβα ανθεκτικό με φίλτρο HEPA H14 για έλεγχο καθαρής αίθουσας GMP
| Ονομασία μάρκας: | Echo |
| Αριθμός μοντέλου: | Ηχώ |
| MOQ: | 1 Σετ |
| Τιμή: | Contact Us for Pricing |
| Όροι πληρωμής: | T/T |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 50+ σετ ανά μήνα |
Σύστημα αερίου ντους από ανοξείδωτο χάλυβα
,Ατσάλι αδιάβροχο ντους καθαρό δωμάτιο
,Διαρκές σύστημα ντους με αέρα
Τα αλληλοσυνδεδεμένα ατσάλινα συστήματα ατμοσφαιρικού ντους και του τραπεζιού αποτελούν το κρίσιμο εμπόδιο μεταξύ ανεξέλεγκτου περιβάλλοντος και του καθαρού χώρου βαθμού C/D ή B.Το πλέγμα πύραυλου υψηλής ταχύτητας απομακρύνει το 95% των σωματιδίων επιφάνειας από τους χειριστές και τα υλικά σε 10 δευτερόλεπταΗ κατασκευή του είναι από ανοξείδωτο χάλυβα 304 με πλήρως συγκολλημένες ραφές χωρίς ρωγμές.Αυτό το σύστημα είναι η φυσική ενσάρκωση των SOPs σας, αναγκάζοντας σωστή ροή προσωπικού κάθε φορά.
Αν το προσωπικό σας μπορεί να παρακάμψει τα σκαλοπάτια ή να κουβαλάει σωματίδια στα κοστούμια τους,το καθαρό δωμάτιο αποτυγχάνει, ανεξάρτητα από το ακριβό HVACΟι παραδοσιακές πλαστικές κουρτίνες και τα ξεχωριστά έπιπλα δημιουργούν ανεξέλεγκτες ζώνες όπου οι άνθρωποι μολύνονται μεταξύ τους.Μια αποστειρωμένη εγκατάσταση ένεσης αναφέρθηκε επειδή το πάτωμα δεν ήταν σταθερόΧρειάζεστε ένα μηχανικά επιβαλλόμενο, ψυχολογικά αποτελεσματικό φράγμα που να εμποδίζει σωματικά την παράκαμψη και να εγγυάται ότι κάθε άτομο θα υποβληθεί σε πλύση με αέρα HEPA.
Παρέχουμε μια κουζίνα με κλειδιά στα χέρια, ξεκινώντας με ένα μπάνιο με αέρα: μπαίνει ένας χειριστής, οι μαγνητικές πόρτες κλειδώνουν και τις δύο πλευρές,και διπλής πλευράς ακροφύσια εκρήγνυνται HEPA φιλτραρισμένος αέρας με ταχύτητα 25-30 m/s για προγραμματισμένη διάρκεια (προεπιλεγμένη 10 s)Ο αέρας που εκπέμπεται από το φούσκωμα εκπέμπεται μέσω ενός προφίλτρου, συλλέγοντας πλυντά και νιφάδες του δέρματος.αφαιρέστε τα εξωτερικά παπούτσιαΗ αλληλουχία "αέρος ντους + πάγκος + νεροχύτη" γίνεται μια συμπεριφορική κλειδαριά, που ουσιαστικά αναγκάζει την τήρηση του πρωτοκόλλου.Κάθε μονάδα παραδίδεται με εργοστασιακό FAT και πλήρη ιχνηλασιμότητα.
| Παράμετρος | Προδιαγραφές |
|---|---|
| Κατασκευή | AISI 304 ανοξείδωτο, 1,5mm, φινίρισμα 240 grit |
| Σφουγγαρίσματα αερίου ντους | 12/24/36 ακροφύσια, ολικής κατεύθυνσης, ενσωματωμένα LED |
| Ταχύτητα πτήσης | 25-30 m/s στο ακροφύσιο (προσαρμόσιμο VSD) |
| Φίλτρο | Υδροδότηση HEPA H14, προφίλτρα για τα καυσαέρια |
| Χρόνος κύκλου | 10·30 δευτερόλεπτα, προγραμματιζόμενο μέσω HMI αφής |
| Κλειδώματα πόρτας | Ηλεκτρομαγνητικός, ασφαλή αποκλειδώσεις, ανοιχτή πόρτα συναγερμός |
| Κρεβάτι | Σιδηροδρομικές γραμμές |
| CIP/Wipe | Εσωτερική ακτίνα 12 mm, πλήρως αποστράγγιση πάτωμα |
| Δύναμη | 380V/50Hz, 3 φάσεις με E-stop |
| Συμμόρφωση | ΕΕ GMP Παράρτημα 1, ISO 14644, σήμανση CE |
- Πρωτογενής είσοδος προσωπικού βαθμού Γ/Δ
- Ασηπτικό κεντρικό λόμπι (προσέγγιση βαθμού Β)
- Υλικό μεταφοράς αέρα ντους (τύπος παλέτας/βαρέλι)
- Εργαστήριο βιοασφάλειας (BSL-2/3) έξοδος αρνητικής πίεσης
- Συσκευές ορολογικής δοσολογίας στερεών ουσιών (OSD) που απαιτούν ενεργό διαχωρισμό αέρα
- Ταμείο ασφαλείας εισόδου στην εγκατάσταση ζώων
Όταν ένας χειριστής εισέρχεται, η πόρτα εισόδου κλείνει με μαγνητική σφραγίδα και ένας αισθητήρας ασφαλείας επιβεβαιώνει ότι η πόρτα εξόδου είναι κλειστή.σπρώχνουν αέρα μέσα από το HEPA στους άνω και πλευρικούς ακροφύσιαΜετά από το χρόνο που έχει οριστεί, ο ανεμιστήρας κατεβαίνει, και μετά από λίγο, ο ανεμιστήρας κατεβαίνει, και ο ανεμιστήρας κατεβαίνει.και η πόρτα εξόδου απελευθερώνειΜόνο όταν η πόρτα εξόδου ξανακλειδώνεται, η πόρτα εισόδου ξεκλειδώνεται για τον επόμενο χρήστη, αποτρέποντας τη διμερή μόλυνση.
Επιλέξτε το πλάτος του ντους αέρα με βάση τον αριθμό των χρηστών ανά βάρδια: μονό για <15 άτομα/ώρα, διπλό (παράλληλο) για μεγαλύτερη κυκλοφορία.Επιλέξτε το ύψος του πάγκου (συντηρητικό 450mm) και βεβαιωθείτε ότι ενσωματώνεται με τα ύψη βήμα σας μετά το δάπεδοΕάν το καθαρό σας δωμάτιο χρησιμοποιεί βιο-απομόλυνση H2O2, καθορίστε ανθεκτικές σε VPHP συμπιέσεις και ανοξείδωτο 316L για τις άκρες των ακροβομβίδων.Σας συνιστούμε να στείλετε το διάγραμμα ροής προσωπικού σας ώστε να μπορούμε να προσομοιώσουμε το πλήθος και να διασφαλίσουμε ότι δεν θα υπάρξουν προβλήματα..
Ε1: Μπορεί το ντους αέρα να λειτουργεί συνεχώς;
Α: Ναι, προσφέρουμε μια λειτουργία συνεχούς λειτουργίας όπου ο ανεμιστήρας λειτουργεί σε χαμηλή ταχύτητα και αυξάνεται κατά το κλείσιμο της πόρτας, μειώνοντας την τάση εκκίνησης και αυξάνοντας τη διάρκεια ζωής του κινητήρα.
Ε2: Ποια είναι η προσέγγιση επικύρωσης καθαρισμού για το ντους αέρα;
Α: Όλες οι εσωτερικές επιφάνειες είναι προσβάσιμες από τον πίνακα εξυπηρέτησης, με ένα κλίση στο πάτωμα σε μια δεξαμενή.
Ε3: Αρκεί ένας πάγκος για να χωρίσω χώρους GMP, ή χρειάζομαι έναν πλήρη τοίχο;
Α: Ένας πάγκος είναι η ελάχιστη απαίτηση για τις εισόδους βαθμού Γ/Δ. Για τις εισόδους βαθμού Β, συμπληρώνουμε με έναν πλήρη φυσικό διαχωριστικό τοίχο και ένα ντους αέρα. Ο πάγκος παραμένει απαραίτητος για τη συμπεριφορική είσοδο.
Ε4: Πώς γίνεται η αντικατάσταση του φίλτρου;
Α: Τα φίλτρα είναι σφραγισμένα με τζελ και μπορούν να αφαιρεθούν από την πλευρά της υπηρεσίας.